FIS veliki
Međunarodni atletski miting „Memorijal Bože Gagro“ održan dvadeseti put

Međunarodni atletski miting „Memorijal Bože Gagro“ održan dvadeseti put

Na Gradskom stadionu Bare u Čitluku, u subotu, 20. rujna održan je dvadeseti međunarodni atletski miting „Memorijal Bože Gagro“. Na Memorijalu u organizaciji Atletskog kluba Brotnjo, koji je održan u sklopu programa Dana berbe grožđa, nastupilo je 596 natjecatelja iz 23 atletska kluba iz regije, koji su zauzeli ukupno 870 startnih mjesta.

Natjecanje na Memorijalu održavalo se u 70 atletskih disciplina, po 35 za muškarce i žene, u kojima su mlade natjecateljice i natjecatelji pokazali svoju talentiranost raspoređeni u svim uzrasnim kategorijama, počevši od limača do seniora.

Uz ovako veliki broj natjecatelja, Atletski klub Brotnjo imao je čast na jubilarnom memorijalu ugostiti proslavljenu atletičarku Blanku Vlašić, koja je i otvorila 20. Memorijal Bože Gagro.

Prije samog otvaranja nazočnima se obratio i Ivica Jerkić, predsjednik Organizacijskog odbora Dana berbe grožđa.

– Hvala vam dragi natjecatelji što ste došli na 20. međunarodni atletski miting „Memorijal Bože Gagro“. Veliki pozdrav i zahvala na dolasku našoj proslavljenoj atletičarki Blanki Vlašić. Ovih dana obilježavamo 70 godina manifestacije Dani berbe grožđa. U nazivu te manifestacije je turističko-kulturno-gospodarska manifestacija, no s obzirom koliko sportskih događaja imamo u nazivu bi moglo biti istaknuto i sportska – kazao je Ivica Jerkić te se zahvalio Atletskom klubu Brotnjo, koji godinama okuplja djecu, promovira sport, zdrav način života i atletiku kao sport.

Poticajnu poruku za nastavak bavljenja sportom nazočnima je uputila i Blanka Vlašić.

– Hvala na ovoj divnoj dobrodošlici. Uvijek je lijepo vidjeti djecu i mlade kako se okupljaju oko sport. Nemam neki poseban savjet za vas osim da ostanete u sportu što duže. Rezultat je važan, ali nije najvažniji. Važno je da se družite, da se krećete i da stječete uspomene koje ćete njegovati cijeli život. S tim riječima proglašavam ovaj memorijal otvorenim – poručila je Blanka Vlašić.

Vlašić je nakon aktivnog bavljenja sportom ostala u atletici te sada obnaša dužnost predsjednice Atletskog sportskog kluba Split, a uz predsjednicu ASK Split i otvorenju memorijala nazočili su Gabrijel Gagro, u ime obitelji pokojnog Bože, Nedim Zećo, predsjednik Atletskog saveza BiH, Jure Božinović, dopredsjednik ASK Split i Josip Grbavac, zastupnik u Skupštini HNŽ.

Kao i ranijih godina, memorijalna disciplina mitinga bio je skok u dalj, u kojoj su pobijedili predstavnici AK Brotnjo, Anna Ćurković i Filip Kozina.

Powered by WPeMatico

Glavni banner top pozicija 5
  • Hip_Urednik

    Hercegovački info portal donosi najnovije vijesti iz Hercegovine

    Related Posts

    Meteorolozi najavljuju toplinski val: Kako pomoći povrtnjacima protiv ekstremnih temperatura?

    Kada temperatura prijeđe 35 °C, to nije znak za uzbunu samo ljudima cvjetova, ožegotina, pa čak i potpunog propadanja usjeva. Donosimo tri ključna koraka uz koje će vaše povrće preživjeti…

    Širokobriješka klapa Rozeta osvojila nagradu za najbolju debitantsku klapu na međunarodnom festivalu u Perastu

    Ženska klapa Rozeta iz Širokog Brijega ostvarila je još jedan značajan uspjeh na regionalnoj klapskoj sceni osvojivši prestižnu nagradu „Deštregovi“ za najbolju debitantsku klapu na XXV. međunarodnom Festivalu klapa u…